RSS
sobota, 22 kwietnia 2017

słowo na sobotę: zachód.

ucieczki, zachody...na własne życzenie wybory trudne. wybieram to, co niemożliwe, szukam tam i pogłębiam, zamiast od razu zostawić, bo jednocześnie jest to dla mnie zrozumiałe, że nie chcą mnie tam. 

sauna, cava i karbowane solone. na wczorajszy sen. niezbyt spokojny, bo z wizytą w pracy. 

16:20, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 kwietnia 2017

Słowo na piątek: tabletka.

Ktoś powinien wymyślić tabletkę na stan medytacji. dobrze jest zostać samemu ze sobą, dać odejść nierozumianemu. podjąć decyzję i iść swoją stroną. 

09:06, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 kwietnia 2017

słowo na sobotę: komiks.

bo jak poskładasz te obrazki w całość, to dochodzisz do jakiegoś sedna. i dobrze jest jechać samemu przed siebie 6 godzin, bo te przemyślenia to niezły komiks. 

a wiesz..dobrze też spotkać nowe. 

21:00, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 kwietnia 2017

słowo na poniedziałek: sposób.

i dziś mam swój sposób na spokój i uśmiech. praca ciut do przodu. pyszny obiad w "mleko i miód" właśnie się wchłania. klisze do aparatu kupione. hiszpański jeszcze nieśmiało z rana ruszony... i jest SŁOŃCE!!! to chyba najbardziej cieszy :)

15:23, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 kwietnia 2017

słowo na niedzielę : wymówka.

Potrzebowałam uśmiechu. potrzebowałam odsapnięcia. potrzebowałam spojrzenia, oznajmienia. wprost. zrozumienia. ułożenia. Ludzie. dziwny gatunek. dziwna ja. 

"carrie pilby" i popołudnie z miłością ojcowską, z tęsknotą za głosem Rodziców, pomnikiem Andersena "zawsze jak się zgubisz, to idź pod pomnik". dobrze mieć takie umówione miejsce spotkań przyjaciół. Fotograficzna lista rzeczy, które sprawiają przyjemność, lista na papierze rzeczy do ogarnięcia. 

Kalaczakra. napar imbirowy i poznany Szymon. Timor wschodni. 2 lata w podróży. korpo. i jej urok. korpo. i brak jej uroku. 

kolacja. Sarah. Przepyszna zupa pieczarkowa z kluseczkami. duszony gęsi pipek. Yummy. springer spaniel i rozmowy o hodowli. hmmm...lody! 

powietrze. wiosna. mocne postanowienie poprawy. 

ot, niedziela palmowa. 

22:46, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 kwietnia 2017

Słowo na czwartek: latawiec.

Jeśli coś Cię uwiera, należy to puścić...

 

17:32, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 marca 2017

Słowo na sobotę: słowa.

trzy dni w Waw i znów sztorm myśli o podjętej decyzji zmiany pracy. Oderwanie się od czegoś dobrego, co się zna i budowanie nowego, to niezły zryw z butów. wczoraj powrót i pac na ryjek.

wyostrza mi się za to słuch lub wzrok... na słowa. innych. niekonsekwentne. i wiesz.. warto wrócić do swoich słów: pieprzyć!

09:03, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 marca 2017

słowo na poniedziałek: warszawski.

13.03. nowa praca. 

tydzień posiedzeń w Warszawie. szkolenia, spotkania, rozmowy. zaskoczenie, uśmiech. ze skrajności w skrajność. piątek sobota łódź i konferencja. pierwsze doświadczenie z namacalnym targetem ;) sobota wieczór napar imbirowy w kalaczakrze, wrażenia. pizza i pac na ryj. niedziela ulubiony stan. poranne bieganie, śniadanie w mleczarni, drzemka. Smoleckie klimaty, kościół, sauna i pac na ryj. taki mój stan :)

12:19, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 marca 2017

słowo na niedzielę: oczyszczenie.

tak. płacz jest dobry. sen jest dobry. czysta głowa jest dobra. wstrzymanie oddechu jest dobre. i dobra jest też łagodność dla siebie. 

nowe westchnienie. było. nie ma. do przodu. niech każdy dzień cieszy. narodziny. 

Ludzie dookoła! :) nie jednostka.

10:16, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 marca 2017

słowo na sobotę:odwaga.

Wczoraj Warszawa. Ostatni dzień w starej firmie. Zdecydowanie nie umiem się żegnać. nie wiadomo, co powiedzieć, co zrobić...załatwianie na ostatnią chwilę i rozstanie z autkiem...od poniedziałku ahoj nowa przygodo! 

właśnie wróciłam z Ząbkowic z zawodów karate makroregionu dolnośląskiego. nie wzięłam w nich udziału ze strachu przed nową pracą. kontuzja, strzał w łeb lub inne jakieś. tak. tu mi zabrakło tego, czego nie zabrakło mi w przypadku podjęcia decyzji o pracy.

odwaga. ważne w życiu, czy nie?

 

 

 

20:58, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 marca 2017

słowo na piątek: mężczyzna.

bo niby to kobieta lubi, jak mężczyzna o nią walczy. a ja myślę, że i kobieta i mężczyzna chce czuć się wyjątkowo adorowo. ego. i wydaje mi się, że nie ma go męskiego i kobiecego. po prostu nami rządzi. bądźmy dobrzy sobie na wzajem :)

22:31, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 marca 2017

Słowo na wtorek: słuchowisko.

im więcej słucham, im bardziej przyjmuję i do mnie dociera rzeczywistość...ach...ukołysać marzenia, unieść ponad taflę nowe...

22:21, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 marca 2017

słowo na niedzielę: pasza.

Bo prowadzi nas to, co karmimy najbardziej.

21:34, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 marca 2017

słowo na środę: anioły.

24.02. zmarł Pan B. nie będę się teraz rozpisywała, ale w piątek jest Jego pogrzeb, więc w łapy kielichy i za Jego nową drogę! to z Nim balkonowałam i gawędziłam o Aniołach, o kolorach, huśtawkach, rosie i kominku... Wiem, że masz to teraz wszystko i tylko chełpisz się nieśmiertelnością! Odpoczywaj. 

17:52, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 lutego 2017

słowo na niedzielę: krok.

wzniośle nie będzie. będzie chwilowo. w końcu słońce! i przywołało pobyt w Barcelonie. i przypomniało, że 12.02 był tam półmaraton. i po raz pierwszy mogę powiedzieć, że bieganie sprawiło mi niesamowitą frajdę! lekko się biegło, z radością na serduchu, ze wzruszeniem w głowie. był moment, że prawie łapkami machałam, bo z radości woda wirowała obok gałek ocznych. i z tej lekkości i radości stwierdziłam, że swój rekord mogę pobić. 1:56:20. 

 

a teraz.. teraz wypowiedzenie jest całkiem przyjemnym stanem. regeneracja szufladek. spotkania dla przyjemności. rozmowy. salwy uśmiechu na serduchu. 

muzyka! 

14:07, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lutego 2017

słowo na wtorek: zmiany.

bo jak przychodzi taki czas, że się czegoś nie chce, że coś traci sens, to już wiesz, że to ten czas. czas na zmiany. 

to dobry moment, jak człek jest na wypowiedzeniu. 10.03 nowa przygoda :D

21:08, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 lutego 2017

słowo na poniedziałek: rozmowy

przed chwilą przeczytałam wiadomość od Znajomego i się zasmuciłam swoimi doświadczeniami... nigdy nawet nie dostałam pierścionka zaręczynowego...czy to znaczy, że jestem 35 letnim brakiem? i czego brakiem?

22:54, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 stycznia 2017

słowo na niedzielę: szama.

bo ową szamą są dla mnie Ludzie. Lubię miejsca spokojne, gdzie jest duże okno. gdzie przechodzień żyje swoim życiem. gdzie jakieś historie fruwają i można dorysowywać scenariusze. Lubię oddech miasta. Wariactwo lenistwa niedzielnego. lubię starszą parę opierającą się o barierkę.  

16:47, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 stycznia 2017

słowo na piątek: pieprz.

Pieprz i chill. hasło dnia dzisiejszego. Risotto w "dobrej karmie" z pieprzem. dużą ilością pieprzu. teraz Central Cafe i grzane wino z dużą ilością chilli. tym razem z małą ilością malin...a te mnie tu dzisiaj przyciągnęły. 

nie ma to też jak wybiec z domu ( kontynuuję tramwajową przygodę), by pisać bloga o Kolumbii i popracować, a nie wziąć ani notatek z wyjazdu, ani kartek z pracy. blondynką zaś radośnie jest być. 

i wiesz... dużo się dzieje. dużo już rozumiem. dużo mam uśmiechu. choć emocje to nie żołnierze i nadal tańczą ze mną swinga. ciągle niesiona wiatrem uśmiechu tułam się po codzienności radości. jedyną używką wachlarz korby różnie rozumianej. 

tańczą myśli, opar szaleństwa. 

telefon. przywracający na tor rzeczywistości. rozmowy to tu to tam. spełni się i jedno i drugie. 

lotek bez zmian. zbyt duże skrzydła. 

Środa z Opolem. i Dudą-Gracz. i śmiercią. 3 godziny za pstryknięciem paluchów. magia światów. przeszywających realizm. czapki. maski. melodie duszy. i jej brak. 

20:46, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 stycznia 2017

słowo na wtorek: atrakcyjna.

odrzucenie wyczesuje niską samoocenę. 

15:01, anisko_ja
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 53